Naši projekti

Erasmus+logo

 

 

Alpe Adria Working Mobility

AAWM Logo Final

 

 

 

 

Alpe Adria Working Mobility – Intercultural Competences in Career Guidance

Program Erasmus+

Koordinator projekta: Zavoda Papilot, Slovenija

Partnerji: Virtualis d.o.o., Slovenija, Kabi d.o.o., Slovenija, Hrvaški Zavod za zaposlovanje, Hrvaška, Best Institut Dunaj, Avstrija, Ad Formandum, Italija

Trajanje: September 2014 -  September 2016

Projektni cilj

Glavni cilj projekta je razvoj usposabljanja za medkulturno karierno svetovanje s poudarkom na medkulturnih kompetencah potrebnih za učinkovito ponudbo storitev kariernega svetovanja za stranke, ki se zanimajo za mednardno delovno mobilnost.

Projektni rezultati

  1. Program usposabljanja za mednarodno karierno orientacijo
  2. Priprava spletnih orodij in gradiv za trenerje in iskalce zaposlitve  v EN, SI, CRO, IT in DE jezikih
  3. Pilotna izvedba usposabljanja vključno z mobilnostjo v vse partnerske države
  4. ECVET certifikacija.

Informacije o projektu

http://alpeadriamobility.eu

Save

LLP_2007-13

PROLANG – Promotion of Learning of Less Used European Languages to Youth on the Move

Prolang-logoRGB_mali

 

 

 

Program Vseživljenjsko učenje – Prečni programi KA2 - jeziki

Koordinator projekta: Spinaker d.o.o.

Partnerji

Virtualis d.o.o., Univerza v Ljubljani, Center za slovenski jezik,

Studia Academica Slovaca (SK), Vilnius University (LT), xceed Michal Juda (PL), Centro Studi e Iniziative Europeo (IT)

Trajanje: 1.11.2012 - 31.12.2014

Opis projekta

Projekt PROLANG je namenjen promociji učenja manj govorjenih jezikov, predvsem med mladimi prebivalci Evropske unije, ki se udeležujejo različnih mednarodnih izmenjav. Mlade želimo spodbuditi k učenju jezika države, v kateri opravljajo del študija, prakso ali prostovoljno delo, čeprav se lahko sporazumevajo v angleščini.

Znanje nacionalnega jezika izboljša mobilnostno izkušnjo in pripomore k boljšemu razumevanju kulture in običajev države gostiteljice. Hkrati ohranja jezikovno in kulturno raznolikost evropskih narodov, kar je ena glavnih vrednost Evropske unije.

Projekt je v prvi vrsti namenjen promociji učenja slovenščine, slovaščine in litvanščine s ciljem, da se poveča zanimanje za učenje tudi ostalih manj govorjenih jezikov.

Glavni cilji projekta

  • Identifikacija primerov najboljših praks za promocijo učenja jezikov v državah članicah EU
  • Ovrednotenje in prilagoditev identificiranih modelov za uporabo na specializirani promocijski spletni strani
  • Razvoj spletnega orodja za testiranje znanja jezika, ki bo spodbujalo začetno ali nadaljevalno učenje jezikov
  • Izdelava promocijske spletne strani

 Projektne aktivnosti in rezultati

MOB 2.0: Promotion of Mobility over Web 2.0 Social Network Platform

Logo_MOB2.0_1

 

 

 

Program Vseživljenjsko učenje, akcija Leonardo da Vinici – spremljevalni ukrepi

Koordinator projekta: Spinaker d.o.o.

Partnerji

Virtualis d.o.o., Srednja šola za gostinstvo in turizem Celje, Arbeit und Leben Hamburg (DE), Foyle Language School (UK), ONECO-Consultoría y Movilidad (ES), Aintek A.E. (GR), Sistema Turismo srl (IT)

Trajanje: 1.11.2011 – 31.10.2012

Opis projekta

Cilj projekta je vzpostavitev spletne platforme, ki bo namenjena promociji rezultatov mednarodnega usposabljanja in projektov mobilnosti v državah članicah EU. S pomočjo socialnega omrežja projekt spodbuja sodelovanje koordinatorjev projektov, udeležencev in delodajalcev, kar bo pripomoglo k boljši prepoznavnosti programa Leonardo da Vinci, povečanju števila udeležencev mednarodnega usposabljanja in sodelovanju med izobraževalnimi institucijami in gospodarstvom.

iMOBILE – International Mobility Opens Borders for Important Life Experience

Program Leonardo da Vinici – Mobilnost oseb na trgu dela

Koordinator projekta: Karierni center Univerze na Primorskem Koper

Partnerji

Virtualis d.o.o in 5 tujih partnerjev iz 4 evropskih držav: Italija, Nemčija, Španija, Velika Britanija

Trajanje: 1.6.2012 – 31.5.2014

Opis projekta

Projekt iMOBILE je bil namenjen mladim, ki so zaključili formalno izobraževanje in so pred vstopom na trg dela želeli pridobiti mednarodne delovne izkušnje.

Udeleženci projekta so v času usposabljanja pridobili potrebne praktične izkušnje, se naučili ali izpopolnili znanje tujega jezika, predvsem pa so pridobili pomembne osebnostne izkušnje: prilagodljivost, komunikativnost, timsko in samostojno delo, osebna odgovornost in sposobnost delovanja v drugačnem kulturnem okolju.

Po zaključku usposabljanja so udeleženci pridobili nekaj potrebnih delovnih izkušenj, predvsem pa osebno motivacijo in potrebno samozavest za iskanje zaposlitve.

Pri izvedbi projekta smo se povezali s 5 tujimi partnerji, s pomočjo katerih smo udeležencem projekta omogočili usposabljanje v Italiji, Nemčiji, Španiji in Veliki Britaniji (S. Irska). Usposabljanja v trajanju od 8 do 12 tednov so potekala od februarja 2013 do aprila 2014.

V projekt je bilo vključenih 23 udeležencev.

International Placement for Professional Career in Tourism – IP-CAT

Program Leonardo da Vinci – Mobilnost oseb na trgu dela

Koordinator projekta: Univerza na Primorskem, Fakulteta za turistične študije Portorož - Turistica

Partnerji

Virtualis d.o.o., Istrabenz Turizem, d.d., turizem in storitve (Life Class Hotels & Spa d.d.), Hoteli Bernardin d.d., Sava Turizem - TIMC, podjetje za upravljanje dejavnosti turizem in 7 tujih partnerjev iz 6 evropskih držav: Avstrija, Irska, Italija, Nemčija, Španija, Velika Britanija

Trajanje: 1.6.2011 – 31.5.2013

Opis projekta

Cilj projekta je zagotoviti večjo zaposljivost diplomantov Turistice ter zaposlenim v Sloveniji na področju turizma zagotoviti pridobivanje izkušenj v tujini. Projekt je namenjen širši ciljni skupini oseb kot so iskalci zaposlitve na področju turizma, zaposleni v gostinsko-turističnih organizacijah in mladi diplomanti, ki so zaključili izobraževanje iz področja turizma in gostinstva (visoke, višje, in srednje gostinske šole) ter pred prvo zaposlitvijo potrebujejo praktične izkušnje, ki jih lahko pridobijo z delom v turističnih organizacijah v tujini.

Poleg glavnega cilja – omogočiti boljše zaposlitvene možnosti na področju turizma, je cilj projekta tudi tesnejše sodelovanje izobraževalnih institucij s področja turizma in turističnega gospodarstva.

Udeleženci projekta bodo imeli priložnost pridobivanja izkušenj in kompetenc v turistični industriji Španije, Avstrije, Italije, Nemčije in Irske ter Velike Britanije.

Transfer – Prenos primerov evropskih dobrih praks v slovensko okolje na področju poklicnega usposabljanja in kariernega svetovanja

Program Leonardo da Vinci – Mobilnost mentorjev v poklicnem izobraževanju in usposabljanju

Koordinator projekta: Virtualis d.o.o.

Partnerji

4 tuji partnerji iz 3 evropskih držav: Italija, Španija, Velika Britanija

Trajanje: 1.6.2011 – 31.5.2013

Opis projekta

Projekt je namenjen mednarodnemu usposabljanju mentorjev v poklicnem izobraževanju in usposabljanju.

V okviru projekta bo direktorica podjetja Virtualis obiskala 4 partnerske organizacije v Angliji, Italiji, Severni Irski in Španiji.

Cilj usposabljanja je pridobiti nova znanja in izkušnje na področju jezikovnega izobraževanja, uporabe informacijskih tehnologij v izobraževanju, mentorstva v poklicnem usposabljanju in kariernega svetovanja.

EDDI – Evropska dimenzija delovnih izkušenj

Program Leonardo da Vinci – Mobilnost oseb na trgu dela

Koordinator projekta: Virtualis d.o.o.

Partnerji

ZRSZ OS Koper in 7 tujih partnerjev iz 5 evropskih držav: Irska, Italija, Nemčija, Španija, Velika Britanija

Trajanje: 1.6.2010 – 30.9.2011

Opis projekta

Cilj projekta je bil omogočiti delovno usposabljanje mladim diplomantom v državah članicah EU, s pomočjo katerega bi se povečale njihove možnosti za zaposlitev.

V projekt je bilo vključitenih 26 brezposelnih oseb, ki smo jim omogočili 3 mesečno usposabljanje v podjetjih in drugih organizacijah v tujini.

Rezultat projekta je povečanje zaposlitvenih možnosti, pridobitev novih znanj in spretnosti, utrjevanje in pridobivanje jezikovnih znanj in poznavanje kultur držav članic EU ter razvijanje osebnostnih lastnosti, potrebnih za uspešno vključitev na trg delovne sile (samozavest, samoiniciativnost, prilagodljivost…). Po zaključku usposabljnaja je v roku 3 mesec zaposlitev dobilo 17 udeležencev projekta.

Projekt smo izvajali v sodelovanju z Zavodom RS za zaposlovanje, Območna služba Koper in z 7 tujimi partnerji.

Logo_ESS

RDO – Neformalni izobraževalni program Računalniško in digitalno opismenjevanje

Evropski socialni sklad - Izobraževalni programi za dvig ravni pismenosti in projektno učenje za mlajše odrasle od 2010 do 2013

Koordinator projekta: Virtualis d.o.o.

Trajanje: 1.1. 2011 – 30. 9.2013

Opis projekta

Projekt Računalniško in digitalno opismenjevanje je namenjen starejšim odraslim iz podeželskih krajevnih skupnosti MO Koper ter zaposlenim in brezposelnim z osnovnošolsko ali nižjo strokovno izobrazbo.

Temeljni namen projekta je popularizirati in spodbuditi splošno računalniško pismenost med odraslimi, omogočiti vsem kar najbolje uporabljati osebni računalnik in spoznati prednosti njegove uporabe ter ponuditi osnovno računalniško usposabljanje, ki bo omogočilo aktivno vlogo v informacijski družbi vsem, ne glede na starost ali doseženo izobrazbo.

V izvedbo treh 50 urnih tečajev se je vključilo 36 udeležencev.

Usposabljanje na delovnem mestu

Evropski socialni sklad - Programi Usposabljanja na delovnem mestu 2009 - 2011

Virtualis d.o.o. se je vključil v program, ki ga je izvajal Zavod RS za zaposlovanje z namenom povečanja zaposljivosti dolgotrajno brezposelnih oseb.

V okviru projekta »Usposabljanje na delovnem mestu« je v času od 6. 10. do 5. 11. 2011 omogočil usposabljanje eni brezposelni osebi.